WORKSHOP JAK SE DĚLÁ MÁSLO

04.04.2024

Včera k nám opět zavítal lektor Petr Dolenský z AMPI, tentokrát s velmi divokým programem "JAK SE DĚLÁ MÁSLO". S Petrem totiž přicestovala velká stračena a pak také býk, který se uměl rohy pořádně ohánět. Na počátku projektového dne se děti seznámily s cílem projektu prostřednictvím interaktivní scénky. Kočička a pejsek měli rohlík, ale neměli žádné máslo...Děti pomáhaly zvířátkům zjistit, odkud máslo pochází a jak se dá získat. V průběhu programu děti měly možnost ochutnat řadu mlék rostlinných i živočišných. Zájemci si vyzkoušeli podojit přítomnou stračenu a ze získaného mléka ve skupinách vyráběli máslo tlučením a hnětením. Výsledný produkt opět mohli všichni ochutnat na kousku pečiva. Děti měly díky didaktickým kartám možnost porovnat výrobu másla tradičním venkovským způsobem s velkokapacitní průmyslovou výrobou v mlékárnách. Projekt byl spolufinancován z EU OP JAK v rámci Šablon I - 1.I/6 Inovativní metody ve vzdělávání dětí v MŠ.