VČELKY BZUČÍ

07.10.2020

Ve středu 7.10.2020 k nám dorazili dva laskaví včelaři paní Radka a pan Pepa Vavříkovi se svými včelkami ze včelína u Červeného Kostelce. Pro děti měli připraven poutavý program na téma "Chci se stát včelařem". Nejprve jsme si všichni dohromady za doprovodu harmoniky zazpívali veselou písničku Včelky bzučí, poté Radka dětem postupně vysvětlila princip chovu včel v nástavkových úlech, Pepa svoji ženu doplňoval praktickými ukázkami jejich vybavení. Děti si svoje nabyté znalosti... ověřily ve znalostním testu. Bylo pouze vítězů a sladká odměna v podobě skleničky medu chutnala všem. Nejvíce děti zaujaly živé včelky ve skleněném demonstračním úlu a možnost zatroubit si na tubu jako včelí trubec. Projekt se konal pod záštitou nadačního fondu LEPŠÍ ŽIVOT a pod přímým sponzoringem nakladatelství ADVENT ORION. Děti před samotným projektovým dnem výtvarně zpracovaly toto téma. Výstavu si můžete prohlédnout v chodbě MŠ. Za odměnu obdržely hodnotnou knihu Do školky za kamarády právě od nakladatelství Advent Orion. Pořadatelům akce velmi děkujeme za krásný projekt!