ŠKOLNÍ VÝLET

21.06.2018

ŠKOLNÍ VÝLET do Rečkovského údolí se náramně vydařil. Cesta autobusem byla pohodová. V lese nás přivítal lesník z povolání - Ing. Roman Stružinský (Lesy ČR) se svým border teriérem Tomíkem a dvěma kolegy stejné profese. Děti prošly kratší trasu lesem, kde se mohly seznámit s obrázky naší zvěře. Na počátku a u konce trasy je čekalo troje zastavení a dobrodružné úkoly s lesními pedagogy. Dozvěděly se o tom, jak se v lese chovat, co mají zvířátka ráda a co jim naopak vadí, vyhle...dávaly schované druhy divokých zvířat, poznávaly stopy. Na krátké trase podél provázku mohly děti vyzkoušet svůj postřeh, světlo a stín házel odlesky na kmenech stromů a děti měly vyhledat co nejvyšší počet dřevěných kolíků rozmístěných v okolní vegetaci. Na dalším stanovišti se seznámily s kožešinami, rohy a parohy našich nejběžnějších druhů lovené zvěře, hledaly rozházené parůžky v lese. O kousek dál byl pro děti nachystán příběh a soutěž ve skládání puzzle obrázků lesních zvířátek. Lesníky doprovázeli jejich čtyřnozí pomocníci, kteří se nechali dětmi drbat a hladit. Děkujeme za krásný program a dětem za jejich nadšení a výdrž!