ŠABLONY II

21.10.2018

V rámci projektu PODPORA POLYTECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ VANDROVKA, který je realizován ve výzvě ŠABLONY II dochází k realizaci mnoho zajímavých projektových aktivit v naší školce. Zahájili jsme spolupráci s řadou odborníků na půdě naší školy i mimo ni. Paní učitelky se dále vzdělávají v oboru polytechniky a projektové výuky, nabízí dětem nové zážitky, novým způsobem dětem přibližují fungování světa kolem, soustřeďují se na posílení klíčových kompetencí důležitých pro bezproblémový přechod na ZŠ.

Děti zapojení do projektů a polytechnických dílen baví, těší se. Je nádherné být přítomen jejich radostnému tvoření, otevřeném diskutování, odpovídání na jejich zvídavé otázky. Odborníci v úzké spolupráci s paní učitelkou přináší dětem možnost vyzkoušet si řemeslné i netradiční výtvarné techniky. Škola disponuje plně vybavenou keramickou dílnou, ve které pod dohledem keramika děti pracují s hlínou a glazurami, dále pak řemeslnou dílnou, kde je možné za použití truhlářských hoblic realizovat výrobu již složitějších a technicky náročnějších objektů (svícny, krmítka, rámečky apod.)

Dáte-li dětem dostatek důvěry a prostoru pro uplatnění kreativity, odmění Vás řadou krásných originálních výrobků s vlastním příběhem.