SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST

08.11.2018

SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD - společná akce pro děti, rodiče a přátela MŠ Vandrovka. Od 4 hodin odpoledne jsme se sešli na Krásné louce u Jizery, kde jsme společně zpívali píseň o Svatém Martinovi za doprovodu flétny a kytary. Děti se podělily s rodiči o svatomartinské rohlíčky, tak získala akce krásný morální rozměr. V tichém očekávání se objevil bílý kůň, na jehož hřbetě seděl Sv. Martin, objel shromáždění, zastavil se u žebráka a věnoval mu část svého pláště. Legenda ožila. Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným a především rodičům za jejich podporu.

Tomuto programu předcházel týden řemeslných činností ve vazbě k oslavě svátku Sv. Martina. Děti pekly svatomartinské rohlíčky, "škubaly" husu, pracovaly s ovčí vlnou a dřevem.