MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT

4. října připadá na MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT, který jsme oslavili jak se patří - tedy se ZVÍŘATY, a to nejen s těmi na obrázku, ale i se zástupci živých zástupců savců a plazů. Děti se seznámily s jejich potřebami, způsobem, jak o zvířata pečovat, jak jim vhodně projevit náklonost i respekt. Základní dělení zvířátek bylo CHLUPATÁ - PERNATÁ A ŽELVY. Nicméně, kromě suchozemských želv, slavil i had (krajta královská) a ještěrka (agama vousatá). Savce zastoupila králice Alice a morče Justin. Děti byly velmi zvídavé, zkoumaly pokryv těla - srst i šupiny a peří (barvu, délku, strukturu), zvířecí trus na plakátu pro srovnání dle druhů, prohlížely řadu encyklopedií, poskládaly zvířátka dle abecedy (podle počátečního písmenka, vybarvily pracovní list s tématem želví potrava, no hlavně se hladilo, mazlilo a chovalo.....kdo se trošku ostýchal, držel se opodál, většinou se kolem zvířátek vytvořil chumel; prohlédněte si fotečky z dnešní akce na Rajčeti.