LES POD BÍLOU PEŘINOU

19.01.2022

Dnešní dopoledne strávila modrá a soví třída uprostřed zimního lesa. Sníh ležel pouze místy, zima však byla všudypřítomná. Na děti v lese čekaly nachystány zajímavé úkoly a také kouzelný lesní příběh o zvířatech volně žijících. Děti nadšeně povídaly o tom, která zvířata v zimě spí a která ne, co kdo žere a jak tráví zimu, které zvěři je třeba pomoci a čím správně přikrmovat. Společně si zazpívaly píseň o zimním lese a panu hajném, který se o zvěř v zimním období stará. Po úvodním příběhu se děti vydaly v doprovodu odbornice a lovecké smečky na stezku plnou zvířat, každé lesní zvířátko mělo pro děti připraveno nějaký úkol. Děti opakovaly, cvičily, zpívaly, poznávaly a pojmenovávaly i zažívaly život v noře. V závěru si ve skupinách vyrobily krásný plakát stop. Každé dítě si z projektového dne odneslo svůj vlastní kousek zimního lesa se zvířátky ve sklenici. Aktivita byla spolufinancována z Šablon III OPV VVV jako 3.I/10 Projektový den mimo školu.