EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Oslavte s námi Evropský den jazyků!

European Day of Languages 2021: 20 years celebrating linguistic and cultural diversity

Rada Evropy dělá v celé Evropě maximum pro to, aby se 800 milionů Evropanů, kteří žijí v jejích 47 členských státech, více učilo cizí jazyky v jakémkoli věku, a to jak ve škole, tak i mimo ni. Rada Evropy je přesvědčena o tom, že jazyková rozmanitost je nástrojem pro dosažení většího mezikulturního porozumění a zároveň důležitou součástí bohatého kulturního dědictví našeho kontinentu, a proto v celé Evropě propaguje plurilingvismus.

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září, tento den připadá letos na neděli, proto jej oslavíme již v úterý 21.9.2021.

Velká soutěž v pečení při příležitosti 20. výročí EDJ

This year, the European Day of Languages celebrates its 20th anniversary. And in order to share this special moment with all of you, we invite you to participate in our Great Bake-Off challenge! Will the recipe for your birthday dessert be one of the best ones?

Srdečně zveme k účasti na velké soutěži v prezentaci typických receptů národních kuchyní. Milé maminky, tatínkové, děti - upečte, připravte společně tradiční pokrm Vaší země/státu, zapište recept na tuto dobrotu ve Vašem mateřském jazyce. Společně oslavíme EDJ a ochutnáme pokrmy ze zemí, které si ukážeme na mapě, odkud pochází někteří naši spolužáci.