EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE

Milí rodiče,

rádi bychom Vás informovali o výskytu planých neštovic v zelené třídě, prozatím se jedná o ojedinělý výskyt. V roce 2018 se toto běžné dětské onemocnění objevilo v Mateřské škole Vandrovka ve zvýšené míře, většina dětí ve vyšších třídách jej tudíž prodělalo a měly by být vůči nákaze imunní.

Mateřská škola Vandrovka s.r.o. zůstává z rozhodnutí zřizovatele nadále otevřena všem dětem a rodičům, kteří projeví zájem o docházku. Provoz MŠ není nijak omezen. Vzhledem k tomu, že se vládní nařízení nevztahuje na uzavření mateřských škol, bude naše MŠ otevřena do doby, než řídící orgán (MŠMT, MZD) rozhodne jinak. Domníváme se, že není vhodné zatěžovat prarodiče hlídáním dětí, vzhledem k fatu, že právě lidé v seniorském věku jsou koronavirovou infekcí nejvíce ohroženi, zůstaneme proto v provozu. O změnách v opatření a případném přerušení provozu Vás budeme informovat e-mailem, na webových stránkách školy a též na Facebooku.

Děkujeme za pochopení a vstřícnost. Přejeme hodně zdraví!