DEN S PILOTEM

28.04.2021

Dnes k nám do školky zavítal pilot a lékař v jedné osobě. Děti se seznámily podrobně s jeho profesí v rámci projektu Malé digitální univerzity DEN S PILOTEM. Po úvodním teoretickém bloku se ve skupinách děti věnovaly pilotnímu výcviku - montovaly model letadla, učily se rozpoznávat znaky a symboly zemí, bystřily svůj zrak hledáním rozdílů na obrazech, seznamovaly se s ostatními členy posádky na palubě letadla při skládání puzzle. Dle plánku si postavily velký model letiště, každý malý pilot obdržel vlastní letadlo a na základě pokynů se mohl proletět. Poslední blok byl realizován na zahradě MŠ, kde ve dvojicích (pilot-letadlo) děti létaly podle mapy (trénink orientace v prostoru a barvách). Diskuze s opravdickým pilotem byla velmi zajímavá a pro děti lákavá.