ČISTÁ ŘEKA JIZERA

09.10.2020

Dnes, 9.10.2020 se MODRÁ, ČERVENÁ a SOVÍ třída zúčastnily již 3. ročníku akce ČISTÁ ŘEKA JIZERA. Jedná se o environmentální projekt s cílem zapojit děti a veřejnost do úklidu okolí řeky a uvědomění si důležitosti péče o životní prostředí. Děti se sešly se zástupci organizátora akce MAS Mladoboleslavský venkov na Krásné Louce. Byly vybaveny ochrannými pomůckami a pytli na sběr odpadků, které do přírody nepatří. Postupně s paními učitelkami procházely břehy Jizery a pečlivě vysbíraly veškerý odpad. Za svoji činnost byly odměněny volnou hrou, sladkou koblihou, zdravým kefírovým mlékem s ovocnou příchutí, veselou rouškou, odznakem či náramkem s logem akce. Den jsme si společně užili a pro přírodu jsme hodně vykonali.