ČISTÁ ŘEKA JIZERA 2019

PROJEKT ČISTÁ ŘEKA JIZERA
Letos se naše MŠ prvně zapojila do environmentálního projektu, který je pořádán Místní akční skupinou Mladoboleslavsko. V pátek 4.10.2019 se soví a modrá třída vypravila na Krásnou louku, kde děti vyzbrojené a vystrojené ochrannými pomůckami a pytli sbíraly vše, co do přírody nepatří. A našly toho opravdu hodně. Celá akce měla poměrně širokou mediální kampaň a je velmi důležité zapojovat děti do místního veřejného života a péče o okolí. Mezi nejčastěji nalezený odpad patřily: plechovky, obaly od jídla, i baterie. Jednalo se o směsný odpad, který bude organizátorem odvezen a vhodně zlikvidován. Děti byly za svoji píli odměněny koblihou a mlékem, samolepkou s logem projektu a náramkem. Všechny nás hřál dobrý pocit, že jsme vykonali dobrou službu krásné řece Jizeře, která protéká našim městem a kam si rádi chodíme hrát.