SE SOKOLEM DO ŽIVOTA

17.01.2022

V letošním školním roce se Mateřská škola Vandrovka zapojila do republikového projektu SE SOKOLEM DO ŽIVOTA, který podporuje rozvoj tělesné zdatnosti, obratnosti, mrštnosti i výdrže prostřednictvím tematicky orientovaných cvičebních prvků, které se zaměřují na posílení vždy určité partie těla. Učitelky MŠ jsou v projektu metodicky vedeny a s dětmi provádí jednotlivé sestavy cviků, vyplňují pracovní sešity "Velký průvodce" a "Pastelkami čaruji". Děti procvičují též jemnou motoriku a v průvodci si sami zaznamenávají dosažené sportovní úspěchy. Dětem předcvičují zvířátka (kobylka Emilka, opička Hanička, ježeček Mareček, veveruška Věruška a beruška Danuška) a motivují je hravou formou k lásce a radosti z pohybu a poznávání světa. Projekt je rozdělen dle věkových kategorií, dává tak možnost uspět každému jedinci v některé z oblastí: přirozená cvičení / obratnost / dovednosti s míčem / rozvíjení poznání a netradiční činnosti.