SAY HELLO TO THE WORLD

20.04.2021

Pomalu se vrací vzdělávací program včetně doplňujících projektových aktivit do zajetých kolejí. Předškolní třída Soviček se dnes prvně spojila ve videohovoru se Slovinskou mateřskou školou z Ilirské Bystrice, aby si děti vyměnily pozdravy, vzájemně se krátce představily a pohovořily o své rodině. Velkým překvapením bylo, že slovinské děti se s paní učitelkou naučily velkou řadu českých slov, společně jsem zazpívaly píseň k narozeninám v českém a slovinském jazyce. Děti rychle překonaly počáteční ostych a na své nové kamarády mávaly a pokukovaly přes obrazovku notebooku. Celý videohovor trval 40 minut. V polovině května se těšíme na další online setkání s milou paní učitelkou Janou a její třídou Oveček.