PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠKOLU

21.05.2021

Včerejší PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠKOLU se nám velmi vydařil. Děti z ČERVENÉ a SOVÍ třídy vycestovaly autobusem do Poděbrad, do centra ekologické výchovy a záchranné stanice Huslík. Zde na nás již čekal terénní pracovník Jakub Vaněk se zajímavým programem na téma "KDO SE RODÍ NA JAŘE" - děti se seznámily s řadou mláďat nejen domácích a hospodářských zvířat, ale také těch divokých, kterých je v záchranné stanici na jaře mnoho. Pomocí interaktivních úkolů se dozvěděly informace o potravě i způsobu života. Sami si zahrály "na zvířata" a zjistily, že přežít jako mládě v divočině není vůbec lehké. Nejintenzivnějším zážitkem byl fyzický kontakt s mláďaty zvířat (jezevec, kolouch). Děti si též osvojily způsob pohybu v přírodě v době rození mláďat a jejich ochrany.